Hibiscus
8638 Balatonlelle, Kossuth L. u. 77.
Telefon/Fax: (+36) 85 554 277
Mobil: (+36) 20 921 7486, (+36) 20 333 9919
E-mail: hibiscusfaiskola@gmail.com

2024. március 15., Kristóf napja van.

Köszöntjük a Hibiscus Faiskola Kft. honlapján!

Engedjék meg, hogy figyelmükbe ajánljuk növényválasztékunkat!

Gyümölcsfák széles választékával várjuk kedves vásárlóinkat! A fajtajegyzékek menüpont alatt részletesen is tájékozódhatnak. Szőlőoltványok közül is számos fajtával állunk vásárlóink rendelkezésére. Kínálatunkban szerepelnek rezisztens fajták is.

Ezen felül örökzöldek gazdag szín- és formaválasztéka megtalálható kertészetünkben. Az őszi, illetve tavaszi szezonban az örökzöldeket földlabdás formában értékesítjük. A földlabda ilyenkor egy elbomló jutazsákba van csomagolva, amit ültetéskor rajta lehet hagyni. Tuják, hamisciprusok, fenyők, borókák, cédrusok különböző változataik színesítik a kínálatot.

A díszfák kedvelőinek is nagy választékot tudunk ajánlani. A gömbfák lombhabitusuk folytán önmagukban is dekoratív értékűek. A fák kaphatók szabadgyökeres (tavaszi és őszi szezonban) és konténeres formában egyaránt. A konténeres növények az év bármely szakában ültethetők, kivéve ha le van fagyva a talaj. A növény ilyenkor be van gyökeresedve a konténerbe és az edény eltávolítása után a földdel együtt kerül ültetésre.

A díszcserjék elengedhetetlen részei kertünknek. Ebből mintegy száz fajtát tudunk ajánlani vásárlóinknak. Cserjéink között megtalálhatók lomblevelű, illetve örökzöld változatok. A cserjék lombjukkal, virágukkal vagy éppen termésükkel gazdagíthatják kertünk képét.

Növénykínálatunkban számos rózsa is megtalálható. A rózsákat cserepesen áruljuk, melyek így egész évben ültethetők. A fajták között szerepelnek teahibridek, futórózsák, angolrózsák, minirózsák, talajtakarók, valamint a magastörzsű rózsák.

Ha egy szép sziklakertre vágynak, vagy csak egy ágyást szeretnének kialakítani, akkor szintén érdemes felkeresni kertészetünket. Számos évelő növényt tudunk javasolni ilyen célokra.

A növények eredéséhez, növekedéséhez nélkülözhetetlen a megfelelő táptalaj. Az ehhez szükséges virágföldek, szarvasmarhatrágyák nálunk beszerezhetők. A megfelelő virágföld kiválasztásához kérjék kollégáink segítségét!

Többféle formában és méretben forgalmazunk fagyálló kerámia edényeket. A cserepeket terrakotta és antikolt színben lehet megvásárolni. Igény szerint a növényeket be is ültetjük.

És ha már megvásárolták a növényeket, de nem tudják haza vinni, vegyék igénybe házhozszállítási szolgáltatásunkat! Lehetőség van utánvételes vásárlásra is postai úton, vagy futárszolgálattal.

A növények gondozásához, ápolásához nagy választékban árusítunk növényvédőszereket, tápoldatokat, műtrágyákat.

A növényvédelmi szaktanácsadás ingyenes.

Reméljük kedvet kaptak az ültetéshez és felkeresik kertészetünket!